احتمال مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا افزایش یافت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

سناتور آمریکایی: در صورت حضور روسیه در ونزوئلا، واشنگتن هم مداخله نظامی خواهد کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، «جیمز اینهوفه» رئیس کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا اعلام کرد در صورتیکه روسیه به ونزوئلا سلاح بفرستد، ارتش آمریکا ممکن است مجبور به مداخله نظامی در این کشور شود.

سناتور اینهوفه گفت: به نظر من چنین اتفاقی خواهد افتاد.

رئیس کمیته خدمات مسلح سنا در پاسخ به این سوال که چه نوع اقدام نظامی به نظر او مناسب خواهد بود، گفت: هر اقدامی که لازم باشد باید صورت گیرد، آنها (روس‌ها) برخی تسلیحات نظامی را به نیمکره ما وارد کردند و به اعتقاد برخی، این مسئله تهدیدی برای آمریکا محسوب می‌شود. ما باید هر کاری را که لازم است برای متوقف کردن آنها انجام دهیم.

این در حالی است که روز دوشنبه یک دیپلمات ارشد روسیه اعلام کرد هیچگونه درخواست کمکی از سوی ونزوئلا به ارتش روسیه ارائه نشده است.

به نوشته هیل، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تلاش است تا فشارها را بر نیکلاس مادورو، رئیس جمهور قانونی ونزوئلا افزایش دهد. در همین راستا دولت ترامپ ماه گذشته خوان گوایدو، سردسته مخالفان در ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت شناخت. رئیس جمهور آمریکا همچنین بارها احتمال توسل به گزینه نظامی را در ونزوئلا مطرح و از آن به عنوان یک گزینه علیه دولت کاراکاس یاد کرده است.

گمانه‌زنی‌ها درباره مداخله نظامی آمریکا در ونزوئلا پس از آن افزایش یافت که ماه گذشته جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در کنفرانس خبری در کاخ سفید دفترچه یادداشتی در دست داشت که بر روی آن نوشته شده بود: «۵ هزار نیروی نظامی در کلمبیا». بولتون مداخله نظامی در ونزوئلا را قریب الوقوع ندانست، با این حال تاکید کرد تمامی گزینه ها درباره ونزوئلا روی میز است.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *