احتمال بارش‌های سنگین برف در استان‌های غربی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

نادر رحمانی در گفتگو با خبرنگار حوزه انتظامی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور اظهار کرد: هم‌اکنون ترافیک در آزادراه تهران- کرج محدوده گرمدره و آزادراه کرج- قزوین محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس نیمه‌سنگین است؛ همچنین بار ترافیکی در محور شهریار- تهران و پاکدشت- تهران نیز پرحجم است و از طرفی همین وضعیت در جاده قم به تهران وجود دارد و در دیگر جاده‌های کشور مشکل ترافیکی خاصی وجود ندارد.

وی ادامه داد: اکثر محورهای کشور دارای جوی آرام هستند اما مه‌گرفتگی را در برخی از محورهای استان گیلان، مازندران، گلستان و کرمانشاه شاهد هستیم؛ همین وضعیت در محور اسالم به خلخال در استان اردبیل نیز مشاهده می‌شود لذا در محورهای یاد شده با کاهش دید مواجه هستیم و رانندگان فاصله طولی با خودروی جلویی را حفظ کنند تا مشکلی به‌وجود نیاید.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌ سازمان هواشناسی و ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا، به افرادی که قصد سفر به استان‌های غربی و شمال غربی دارند توصیه می‌کنیم زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی همراه داشته باشند چرا که احتمال بارش‌های سنگین برف در این استان‌ها از فردا وجود دارد.

رحمانی درباره محورهای مسدود نیز اظهار کرد: در حال حاضر محورهای شمشک- دیزین در استان تهران، اولنگ- شاهرود در استان گلستان، پونل- خلخال در استان گیلان، همدان- تویسرکان در استان همدان، سروآباد- پاوه در استان کردستان و محور چمستان فرعی در کاپی استان مازندران به دلیل ریزش کوه، کولاک، یخ‌زدگی، آبگرفتگی و ناایمن بودن تا اطلاع ثانوی مسدود هستند.

وی در پایان گفت: هموطنان قبل از شروع سفر خود برای اطلاع از آخرین وضعیت ترافیکی و جوی جاده‌های کشور با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *