احتمال افتادن «گنجینه گرانبهای» داعش به دست نیروهای ائتلاف بین‌المللی

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، مرکز موسوم به ­دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد تروریست‌های داعش ۴۰ تن طلا در اختیار دارند که نگرانی این است نیرو‌های ائتلاف  بین‌المللی به اصطلاح ضدداعش این طلا‌ها را از آن ِخود کنند و این ثروت در اختیار ملت‌های سوریه و عراق قرار نگیرد.

السومریه نیوز به نقل از رامی عبدالرحمن، رئیس مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه، گزارش داد: نیرو‌های ائتلاف بین‌المللی و نیرو‌های سوریه دموکراتیک با تصرف آخرین منطقه تحت کنترل داعش در شرق فرات، به گنجینه گرانبهایی دست خواهند یافت.

او در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «داعش حدود ۴۰ تن طلا در اختیار دارد که از عراق و سوریه سرقت کرد و در مناطق تحت تسلط آن جمع آوری شد».

 رئیس دیدبان حقوق بشر سوریه افزود: «بخشی از این طلا‌ها در خاک ترکیه پرداخت و به سوریه بازگردانده شد».

عبدالرحمن اضافه کرد: «ما از ثروتی سخن می‌گوییم که با ثروت‌های بسیاری از کشور‌ها برابری می‌کند. ترس ما این است که نیرو‌های ائتلاف بین‌المللی این طلا‌ها را از آن ِخود کنند و این ثروت در اختیار ملت‌های سوریه و عراق قرار نگیرد یا هم اینکه نیرو‌های ائتلاف به سانسور این خبر بپردازند».

او یادآور شد: «علت اینکه منطقه مذکور به شدت بمباران نشد حضور مسئولان ارشد و درجه یک داعش که تحت تعقیب نیرو‌های ائتلاف هستند نیست بلکه هدف از اینکار جلوگیری از نابودی طلا‌هایی بوده است که در اختیار داعش قرار دارد».

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *