احتمال از سرگیری پرواز‌های هواپیمایی امارات به دمشق

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از پایگاه خبری «الخلیج الجدید»، شرکت هواپیمایی مسافربری امارات اعلام کرد این شرکت برای بررسی امکان از سرگیری پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی به سوریه در آینده، در حال بررسی وضع فرودگاه بین‌المللی دمشق است.

روزنامه اماراتی «البیان الاقتصادی» به نقل از «سیف السویدی»، مدیرکل شرکت هواپیمایی امارات، نوشت «کمیته ویژه‌ای در حال بررسی اوضاع است» و «بر اساس گزارش این کمیته، تصمیم مناسب اتخاذ خواهد شد».

السویدی افزود: «امنیت و سلامت مسافران در اولویت قرار دارد و همه تدابیر لازم را برای حفظ سلامت مسافران و هواپیما‌ها اتخاذ خواهیم کرد».

در همین زمینه، یک مقام مسئول در شرکت بحرینی موسوم به «طیران الخلیج» تاکید کرد در حال حاضر تصمیمی درباره از سرگیری پرواز‌های ملی به فرودگاه بین‌المللی دمشق وجود ندارد. روزنامه «الایام» بحرین نیز به نقل از همین مقام مسئول نوشت: «هیچ تصمیمی برای از سرگیری پرواز‌های هوایی به فرودگاه دمشق اتخاذ نشده است به همین علت در حال حاضر هیچ اظهار نظری در این زمینه وجود ندارد».

این خبر‌ها در حالی منتشر می‌شود که تحرکات کشور‌های عربی برای عادی‌سازی روابط با دولت سوریه افزایش یافته است. در نوامبر گذشته دولت سوریه اعلام کرد از اقدام کشور‌های عربی برای بازگشایی سفارتخانه‌هایشان در دمشق و از سرگیری فعالیت آن استقبال می‌کند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *