اجلاس لهستان برای سرپوش گذاشتن روی SPV است

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

حجت الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به برگزاری اجلاسی ضد ایرانی در لهستان که از سوی وزیر خارجه آمریکا مطرح شد،گفت: یکی از توطئه های اصلی دشمن، برگزاری اجلاس های متعدد ضدایرانی در اروپا و آمریکاست.

وی با بیان اینکه همواره این اجلاس‌ها به شکست منتهی شده است،افزود: ما هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنیم که منافقین اجلاس فرانسه را تشکیل دادند اما در همان اجلاس بود که وزیر خارجه عربستان مرگ مسعود رجوی را لو داد و با آن اتفاق منافقین بهم ریختند و دچار شکست بزرگی شدند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه قطعاً اجلاس لهستان هم با شکست روبرو خواهد شد، گفت: قرار است نتانیاهو در این نشست حضور پیدا کند و قطعاً هدف مسئولان رژیم صهیونیستی از حضور در این اجلاس آن است که سرپوشی روی جنایت هایشان در سوریه، فلسطین و عراق بگذارند و این مسائل را به فراموشی بسپارند و نظرات جامعه جهانی را به اجلاس لهستان جلب کنند.

سالک با تاکید بر اینکه اروپا رفیق شفیق آمریکاست و سران اروپا به ویژه سه کشور عضو برجام یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس بدون اذن آمریکا هیچ اقدامی انجام نمی دهند، افزود: ما نباید هیچ امیدی به مذاکرات با اروپا داشته باشیم و بدانیم که SPV اجرا نخواهد شد.

وی تاکیدکرد: تیم مذاکره کننده ما باید باور کنند که اروپایی ها چون آمریکا بدعهد هستند و در میدان سیاست به خوبی بازیگری را بلدند و آن قدر وقت کشی می کنند که به گونه ای بتوانند از زیر بار تعهدات خود در برجام خارج شوند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد: اجلاس لهستان صرفاً سرپوش گذاشتن بر SPV و به انحراف کشاندن آن است و مقامات ما باید بدانند که اروپایی‌ها قابل اعتماد نیست و به هر طریقی دست و پا می زنند که تعهدات خود در برجام را زیر پا بگذارند و به آن عمل نکنند.

سالک با بیان اینکه در این شرایط ما باید بر اصول محکم خود تکیه کنیم، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما مبتنی بر مجموعه ای از ارزش های دینی و انسانی است و امت اسلامی هم باید همواره حول محور ولایت باشند که تکیه بر این اصول منجر به شکست ناپذیری جمهوری اسلامی می شود و ۴۰ سال است که با این رویه همواره بر برنامه ها و نقشه های شوم دشمن غلبه کرده ایم.

 وی با تاکید بر اینکه چنین اجلاس و برنامه هایی نمی تواند به اهداف ما ضربه بزند، خاطرنشان کرد: یکی از اصول اساسی جمهوری اسلامی ایران، کفرستیزی و دشمن شناسی است و ما هیچگاه از مسائل استکبار جهانی و شیطان بزرگ غافل نبوده و همه توطئه های آنان را رصد می کنیم و اشراف بر توطئه های آنها همواره منجر به پیروزی کشورمان شده است و این روند ادامه دارد.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *