اجرای مجدد طرح پرداخت اقساطی جرائم رانندگی در دهه ولایت/ افزایش جریمه در اصفهان مصوبه شورای ترافیک ندارد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار سیدکمال هادیان‌فر با اعلام این مطلب که براساس اعلام پزشکی قانونی در 3 ماهه اول امسال میزان جانباختگان ناشی از تصادفات در کل کشور 16.1 درصد کاهش داشته است، گفت: مدیریت تردد,کاهش سوانح و تصادفات و افزایش کمی و کیفی خدمات پلیس راهور ناجا به مردم و هوشمندسازی از جمله برنامه‌های اصلی پلیس راهور ناجا است.

وی با بیان این‌که پلیس راهور ناجا مخالف افزایش هرگونه جریمه رانندگی است، گفت: در حال حاضر جریمه‌ها به قیمت قبل اعمال می‌شوند و در هیچ گروهی افزایش جریمه نداشتیم و پیشنهادی هم به دولت ارائه نکردیم.

رئیس پلیس راهور ناجا در توضیح افزایش 2 درصدی به رقم برخی جرایم رانندگی در سال جاری، گفت: مجلس دهم در روزهای آخر به منظور کمک به بهزیستی 2 درصد بر جریمه‌ها اضافه کرد که الآن در برخی از جریمه‌ها رقم آن به طور مثال می شود 82 هزار و 500 تومان که آن 2 هزار و 500 تومان همان 2 درصدی است که به حوزه بهزیستی اختصاص پیدا کرده تا در واقع به این بخش از نظر بنیه مالی کمک بیشتری شود.

وی در خصوص افزایش جریمه ورود به طرح زوج و فرد در شهر اصفهان نیز اظهار کرد: افزایش جریمه در شهر اصفهان براساس مصوبه شورای این شهر انجام شده و این موضوع نه پیشنهاد پلیس راهور ناجا بوده و نه در مجموعه دولت مطرح و نه در شورای ترافیک استان تصویب شده است.

هادیان‌فر، جریمه یک میلیون ریالی برای برای ورود به طرح ترافیک شهر اصفهان را بسیار زیاد دانست و گفت: شاید عددی کمتر از این برای تهران اعمال می‌شود ولی این رقم برای اصفهان زیاد است و من از این فرصت استفاده کرده و از شورای ترافیک شهر اصفهان تقاضا می‌کنم که این جریمه 100 هزار تومانی را تقلیل دهند و حداقل 60 درصد آن را اعمال کنند.

این مقام ارشد انتظامی بیشترین تمرکز پلیس راهور ناجا را بر روی برخورد با تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و اظهار کرد: یافته‌های ما نشان می‌دهد 82 درصد جانباختگان ناشی از تصادفات به دلیل 4 عامل اصلی سرعت، سبقت، عدم توجه به جلو و واژگونی جان خود را از دست می دهند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: هم اکنون ۳۴ درصد تصادفات در جاده‌های کشور رخ می‌دهد در حالی که 70 درصد جان باختگان ناشی از تصادفات در جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند که دلیل بیشتر آنها سرعت غیر مجاز است.

هادیان‌فر تصریح کرد: هم اکنون متوسط سرعت در کشور 78 کیلومتر در ساعت است در حالی در استان اصفهان متوسط سرعت 85 کیلومتر در ساعت بوده و باید اقداماتی انجام دهیم که سرعت در این استان کاهش پیدا کند.

وی در خصوص توقیف خودروهای دارای جریمه رانندگی بالای یک میلیون تومان هم اظهار کرد: براساس قانون مأموران در سراسر کشور موظف هستند که چنین خودروهایی را توقیف و به پارکینگ منتقل کنند اما در این خصوص هم به مأموران تأکید کردیم اگر خودرویی همراه با خانواده بود فقط به راننده تذکر دهند که باید جرایم خود را تسویه کند ضمن این‌که از سال گذشته هم ارسال پیامک اخطار به این گونه رانندگان را در دستور کار قرار دادیم تا قبل از توقیف وسیله نقلیه خود از میزان جرایم خود اطلاع پیدا کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص کمک به قشر کم درآمد جامعه برای پرداخت جرایم رانندگی خود، گفت: یکی از طرح‌هایی در این خصوص انجام شد پرداخت اقساطی جرایم رانندگی بود و با مجوزی که از وزارت کشور گرفتیم این‌گونه رانندگان می‌توانستند بدون پیش پرداخت وسیله نقلیه خود را ترخیص و در طول یک سال به صورت اقساطی و در حد توان جرایم خود را پرداخت کنند که درصد زیادی از مردم هم از این فرصت استفاده کردند.

هادیان‌فر از اجرای مجدد، طرح پرداخت اقساطی جریمه خودرو که در حال حاضر متوقف شده به مناسبت ایام مبارک دهه ولایت خبر داد و گفت: رانندگانی که خودروهای آنها به این دلیل در پارکینگ‌ها توقیف شده می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور ناجا هم چنین به موضوع افزایش مراجعات به مراکز تعویض پلاک ناجا اشاره کرد و اظهار کرد: طرح نوبت‌دهی اینترنتی مراکز تعویض پلاک به‌صورت پایلوت ابتدا در تهران و پس از رفع مشکلات آن در سایر استان‌ها اعمال می شود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این‌که تمامی مراکز تعویض پلاک ناجا در سراسر کشور تا ساعت 16 فعال هستند و این طرح تا عادی شدن شرایط ادمه دارد، گفت: نکته حائز اهمیت این جا است که معلوم نیست به چه دلیل مردم صبح زود به این مراکز مراجعه می‌کنند در حالی که از ساعت 11صبح به بعد تمام مراکز تعویض پلاک ما در سراسر کشور رو به خلوتی می روند و بعد از ظهرها به صورت نادر کسی مراجعه می کند.

 هادیان‌فر در پایان بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مراجعه‌کنندگان به مراکز تعویض پلاک پلیس راهور ناجا تأکید و اظهار کرد: بنای ما بر این است که برای اینکه مردم سردرگم نشوند و وکالت هایشان دچار مشکل نشود این مراکز را پایدار نگهداریم و بتوانیم به مردم خدمات رسانی کنیم اما این پایداری منوط به همکاری خود مردم است که هم وقت خود را تنظیم و در هنگام ورود پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *