ابوترابی: کشورهای مدعی دموکراسی باید در خط مقدم مقابله با اسرائیل قرار گیرند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و محکومیت عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی بیان کرد: این روزها شاهد عادی سازی روابط خائنانه‌ای در بین کشورهای عربی هستیم که نمونه آن عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی است که مردم فلسطین از نظر دین اهل تسنن بوده و از نظر زبان نیز عرب زبان هستند. کشورهای عربی که خود ادعای دین‌داری دارند باید در خط اول دفاع از حقوق ملت فلسطین باشد نه این‌که به مردم فلسطین خیانت کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: از منظر حقوق بشر و دموکراسی نیز رژیم صهیونیستی مردم یک کشور را بیرون کرده و آنجا را به زور غصب کردند. همه کشورهایی که ادعای دموکراسی دارند و به ویژه کشورهای عربی باید جلوی رژیم صهیونیستی بایستند نه این‌که روی به عادی سازی روابط و خیانت بیاورند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با عادی سازی روابط بین امارات متحده عربی و رژیم اشغالگر علنا این قفل شکسته شد و گناه نابخشودنی از سوی حاکمان عربی سرزده است. انتظار از مردم امارات متحده عربی این است که برای دفاع از ملت فلسطین به صدا در آیند. کشور اسرائیل به رسمیت شناخته نشده است و این عادی سازی روابط باعث می‌شود تا اسرائیل روز خوش برای خاورمیانه نگذارد.

ابوترابی در ادامه خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی قصد دارد به نقشه خود که از نیل تا فرات است دسترسی یابد و در این میان از برخی از کشورها تنها سوء‌استفاده کند و در نهایت نمی‌گذارد خاورمیانه یک روز خوش ببیند. اسرائیل یک غده سرطانی است و تا زمانی که ریشه‌کن نشود دنیا را تهدید می‌کند. امیدواریم امارات متحده عربی هرچه زودتر از این اشتباه بزرگ باز گردد و ارتباط خود را با اسرائیل قطع کند.

انتهای پیام

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *