ابهامات «کرسنت» و «توتال» باید رفع شود

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون عباسی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان ارائه گزارش از وضعیت نفت و برنامه های توسعه این وزارتخانه گفت: نیاز است که در حوزه انرژی، انسجام مدیریتی وجود داشته باشد و وزرای نیرو، نفت، کشور و صنایع انسجام بیشتری داشته باشند و در این راستا لازم است وزیر نفت به عنوان فرمانده انجام وظیفه کند.

وی بیان کرد: در استان‌های مختلف نفتی و گازی شاهد عدم همکاری مدیران نفتی با مدیران استانی هستیم. لازم است به مدیران اختیارات بیشتری داده شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: لازم است برنامه هفتم پیشرفت کشور با همکاری وزارت نفت و مجلس به گونه ای تنظیم شود که با اجرا نزدیک باشد و یک سال آینده فرصت خوبی است که آینده خوبی را که در شأن ملت باشد رقم بزنیم.

عباسی خطاب به زنگنه، گفت: خسارت هایی به جهت مدیریت شما و همکاران شما در وزارت نفت به وجود آمده که بنده به صورت مکتوب این موارد را به شما ارائه می کنم که در آینده این مسائل را حل کنیم.

وی با بیان اینکه ابهامات زیادی درباره برخی از قراردادهای نفتی اعم از کرسنت و توتال وجود دارد، گفت: پیشنهاد می کنیم جنابعالی با برخی از وزرای قبلی چه منتقد و چه همراه شما، جلساتی برگزار کنید تا این ابهامات به طور کلی رفع شود.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط کشور و اهمیت حوزه انرژی و به ویژه نفت، لازم است فرصت بیشتری جهت بررسی این موضوعات در نظر گرفته شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت ساماندهی وضعیت کارکنان وزارت نفت گفت: این حوزه نیازمند سامانه جامع حقوق و دستمزد است و باید این مسئله هر چه سریعتر ساماندهی شود.

عباسی بیان کرد: صنعت نفت نیازمند نیروهای ماهر است، وزارت نفت باید با سازمان فنی‌ و حرفه‌ای کشور همکاری بیشتری داشته باشد و لازم است دانشگاه نفت میزان جذب دانشجویان را افزایش دهد.

وی اظهار داشت: دوری از مدیریت فردی و توجه به برنامه‌ریزی بدون دخالت نظرات سیاسی در حوزه انرژی به ویژه نفت، گاز و پتروشیمی حائز اهمیت است و لازم است برای ترسیم آینده انرژی کشور، از اندیشکده‌های فعال نظرخواهی شود.

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *