آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب چقدر حقوق می‌گیرند؟

کد خبر : ۳۱۳۷۳
تاریخ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۵

minuspspbplus

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در پاسخ به این سوال که چقدر حقوق می‌گیرید گفتند: مگر من کاری می‌کنم که بابت آن حقوق بگیرم؟

به گزارش بانک مردم، مجله پنجره در گزارشی با عنوان رهبر انقلاب چقدر حقوق می‌گیرند نوشت:

حجت‌الاسلام رحیمیان از اعضای سابق دفتر امام و رهبری، در گفت‌وگو با پنجره با اشاره به سطح زندگی بسیار ساده امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) گفت: چند وقت پیش در یکی از سخنرانی‌ها برای مردم از لزوم ساده‌زیستی مسؤولان صحبت می‌کردم که در انتهای مراسم یکی از حاضران از من پرسید که رهبر انقلاب چقدر حقوق می‌گیرد؟ عرض کردم ایشان از حداقل نذورات استفاده می‌کنند.

روز بعد از مواجه با مقام معظم رهبری، ضمن شرح ماجرا از ایشان پرسیدم چقدر حقوق بابت کار رهبری می‌گیرند؟ پاسخ آقا برای بنده بسیار قابل تامل بود. ایشان با نهایت تواضع فرمودند: «مگر من کاری می‌کنم که بابت آن حقوق بگیرم؟»

این اظهارات در شرایطی است که حجم مسؤولیت‌ها و فعالیت‌های ایشان بر کسی پوشیده نیست.

همچنین حجت‌الاسلام احمدی مردی، معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری، درباره تامین مالی زندگی رهبر انقلاب می‌گوید: اداره زندگی ایشان عمدتا، یعنی آنقدر که من اطلاع دارم که تا حدی دقیق است، بیشتر از نذوراتی است که مردم درباره حضرت آقا انجام می‌دهند. نذورات می‌آید برای امام هم خیلی نذورات می‌رفت. برای حضرت آقا هم نذورات زیاد می‌آید که نذر شخصی آقا می‌کنند که آقا، زندگی‌شان عمدتا از همین نذورات اداره می‌شود و از بیت‌المال و از دفتر استفاده نمی‌کنند از وجوهات که اصلا هیچ استفاده نمی‌کنند عمدتا همین نذورات است.

Twitter
Google+
Facebook

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *