آیا چاق‌ترها بیشتر کرونا می‌گیرند؟

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار حوزه پزشکی و بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، هرروز اطلاعات جدیدی در رابطه با بیماری عجیب و ناشناخته کرونا به دست می‌آید که توجه به آن‌ها می‌تواند به پیشگیری زا ابتلا به کرونا در افراد کمک کند. در این رابطه دانشمندان دریافته‌اند بالا بودن میزان توده بدنی موجب بالا رفتن احتمال بستری شدن در اثر ابتلا به کرونا شود.

در این رابطه محققان انگلیسی با بررسی صدها هزار پرونده از افراد مختلف در بانک بیولوژیکی انگلستان و پرونده‌ی افرادی که با علائم کرونا در بیمارستان‌ها بستری شدند، متوجه شدند احتمال بستری شدن بعد از ابتلا به کرونا با شاخص حجم توده‌ای بدنی BMI(شاخصی که اضافه‌وزن و چاقی را با آن می‌سنجند) ارتباط مستقیم دارد.

در این پژوهش مشخص شد احتمال بستری شدن افراد مبتلا به کرونایی که BMI آن‌ها بین 25 تا 30 باشد 40%، افرادی BMI آن‌ها بین 30 تا 35 باشد 70% و کسانی که BMI آن‌ها بیش از 35 باشد تقریباً 100 درصد (دو برابر) بیشتر از افرادی است که اضافه‌وزن ندارند! (در این پژوهش تأثیر عواملی مثل جنسیت و سن هم در نظر گرفته شده است)

دلیل افزایش احتمال بستری شدن برای افراد دارای اضافه‌وزن یا چاقی هنگام ابتلا به کرونا هنوز مشخص نیست ولی احتمال می‌دهند اختلال متابولیسمی (سوخت‌وساز بدن) افراد مختلف در مواجهه با لیپیدها و گلوکز علت اصلی این پدیده باشد.

به‌این‌ترتیب اشخاصی که از وزن بالاتر و توده بدنی بالاتری دارند باید در برابر ابتلا به کرونا از خود بیشتر مراقبت کنند.

انتهای پیام/۴۱۴۵

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *