آواره شدن ۱۳٫۵ میلیون کودک آفریقایی به‌علت جنگ

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا از پایگاه اینترنتی یونیسف، دست‌کم ۱۳٫۵ میلیون کودک آواره در آفریقا زندگی می‌کنند که شامل پناهندگان، مهاجران و آوارگان داخلی می‌شود. آنها نیازمند اقدامات ملی، همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای حمایت از حقوق خود، زنده‌ماندن و کمک برای بازیابی توانایی‌های گذشته خود هستند.

در این بیانیه که پس از نشست سران آفریقا در آدیس آبابا منتشر شد، آمده است: «صندوق کودکان ملل متحد از سران آفریقا می‌خواهد تا با یکدیگر همکاری و عوامل مؤثر بر مهاجرت غیرمتعارف را رفع کنند و به نیازهای کودکان آواره در سراسر این قاره پاسخ دهند».

هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف گفت: «بیشتر مهاجران آفریقایی در داخل این قاره جابه‌جا می‌شوند و این درحالی است که بیشتر جابه‌جایی‌ مردم طبیعی و منظم است. با وجود این، نقل‌ و انتقال مردم روندی منفی دارد که دلیل اصلی مهاجرت نامنظم در سراسر قاره محسوب می‌شود».

وی افزود: «وضعیت کودکان و خانواده‌هایی که با خشونت، فقر و مشکلات ناشی از تغییرات آب‌وهوایی مواجه هستند، روزبه‌روز دردناک‌تر می‌شود و آنها خانه‌هایشان را در جستجوی مکانی امن و آینده‌ای امیدوارکننده ترک می‌کنند».

انتهای پیام/۴۰۳۳/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *