آموزش و پرورش هیچ برنامه‌ای برای اجرای سند ۲۰۳۰ ندارد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن با بیان اینکه سند تحول نظام تعلیم و تربیت، سند و نقشه راه آموزش و پرورش کشور است، اظهار کرد: آموزش و پرورش خود دارای سند تحول بنیادین است که به صورت جدی اجرای آن را در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: این اطمینان را مجموعه آموزش و پرورش به مردم ایران می دهم که هیچ برنامه یا عزم و نیرویی برای اجرای برنامه 2030 در کلیت آموزش و پرورش کشور نیست.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ما ۱۰۵ هزار واحد آموزشی در کشور داریم و اگر جایی یا مکانی تخلفی رخ بدهد که با ارزش‌های ما همخوانی ندارد نباید به حساب اجرای سند 2030 بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه زمینه های اجرای سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش متوقف شده است و اجازه نخواهیم داد  که فردی حتی فکر اجرای این سند در مدارس را داشته باشد، گفت: دستور وزیر کمیته‌ای رو فعال کرده است که هر گزارشی به کمیته واصل بشود که یک جایی حتی شائبه‌ای از اجرای سند 2030 را بدهند ورود پیدا کرده و بررسی می‌کنند و درصورت صحیح بودن گزارش قطعا برخورد خواهد شد.

الهیار ترکمن اضافه کرد: زیر نظام‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ابلاغ شده است و برنامه‌های آن تا سطح مدرسه در حال تدوین و ابلاغ به مدارس است.

این مسئول از دریافت سهمیه بنزین به سرویس مدارس کشور خبر داد و افزود: بعد از بالا رفتن قیمت حامل‌های انرژی، آموزش و پرورش تلاش کرد سهمیه سرویس مدارس را از وزارت نفت دریافت کند تا فشار از روی خانواده‌ها کم شود.

وی  اضافه کرد: همه سرویس‌های مدارس اطلاعاتشان به تفکیک استانها ثبت شده است و میزان سهمیه نیز بر اساس مسافتی که دانش‌آموزان جابجا می‌کنند مشخص شده است و تخصیص سهمیه سرویس مدارس در کشور در حال واریز است.

انتهای پیام/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *