آموزش صلح در اردوهای دوستی آغاز شد

به گزارش فارس، سعید بابایی در ارتباط با اردوهای سازمان جوانان هلال احمر اظهارداشت: این اردوها با حضور یک هزار و ۲۰۰ نفر از دبیران برتر کانون‌های دانش آموزی دختر و پسر برگزار می شود و شامل ۴ دوره اردوی تشکیلاتی، آموزشی و فرهنگی در مناطق شمال شرق، شمال غرب، جنوب شرق و جنوب غرب به میزبانی استان های گیلان، خراسان شمالی، کرمان و لرستان است.

به گفته معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر، توانمندی دبیران منتخب کانون های دانش آموزی، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی با ترویج کار گروهی، ترویج صلح و دوستی با تکیه بر گفت و گو و ارتقاء اعتماد به نفس اعضا از اهداف برگزاری این اردوها است.

وی با بیان این که در این اردوها از هر استان یک تیم از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به مدت چهار روز حضور می یابند، اضافه کرد: بوم گردی، کارگاه های خود مراقبتی و خلاقیت، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر، کوهپیمایی، ورزش، جنگل نوردی، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی ( GPS ) از برنامه های این اردوها خواهد بود.

جمعیت هلال احمر با جذب و تربیت جوانان بر اساس برنامه پنج ساله به اجرای طرح بشر دوستی در میان اعضای کانون های دانش آموزی مدارس برای گسترش رفتارهای صحیح اجتماعی به ویژه صلح و دوستی و مهربانی اقدام می‌کند.

«اردوهای دوستی» از سال ۱۳۹۳ ویژه دبیران برتر کانون‌های دانش آموزی هلال احمر توسط اداره دانش آموزی معاونت پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان با همین هدف برگزار می شود.

Author: رویکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *