آمریکا معافیت هواوی را ۹۰ روز دیگر تمدید کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد این کشور معافیت شرکت هواوی را ۹۰ روز دیگر تمدید می‌کند.

بر اساس این معافیت آمریکا، شرکت هواوی می‌تواند همچنان تجهیزات مورد نیاز خود را از شرکت‌های آمریکایی خریداری کند و همچنین به ارائه خدمات به مشتریان کنونی ادامه دهد.

در پی تشدید تنش‌های تجاری میان واشنگتن و پکن در ماه مه امسال، وزارت بازرگانی آمریکا شرکت هواوی را به همراه ۷۰ شرکت وابسته به آن به دلیل آنچه حفظ امنیت ملی آمریکا خوانده، در یک فهرست سیاه قرار داد. این بدان معناست که شرکت هواوی و این ۷۰ شرکت وابسته به آن دیگر نمی‌توانند فناوری و تجهیزات آمریکایی را خریداری کرده و با شرکت‌های این کشور در ارتباط باشند.

آمریکا تاکنون بار‌ها مدعی شده است که این غول فناوری چینی از گوشی‌های هوشمند و تجهیزات خود برای جاسوسی علیه آمریکایی‌ها استفاده می‌کند. ادعایی که بار‌ها از سوی دولت چین تکذیب شده است. واشنگتن همچنین دیگر کشور‌ها را تشویق کرده استفاده از تجهیزات شرکت هواوی را ممنوع اعلام کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اول اوت امسال اعلام کرد از تاریخ اول سپتامبر تعرفه‌های ۱۰ درصدی روی ۳۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی از چین اعمال خواهد کرد. چین هم در مقابل خرید محصولات کشاورزی آمریکا را متوقف کرد. ترامپ پیش از این هم تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر روی ۲۵۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی از چین اعمال کرد.

مذاکرات دوجانبه میان پکن و واشنگتن قرار است در ماه سپتامبر بار دیگر از سر گرفته شود، اما تنش‌های میان دو کشور در روز‌های اخیر تشدید شده است.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *