آمارها حاکی از تثبیت تعداد مبتلایان روزانه کرونا در بیش از ۲ هزار نفر است/ موفقیت حاصل از قرنطینه و تعطیلی فروردین ماه از دست رفت

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار پزشکی، بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا؛ آمار ۲ هزار و ۳۱۱ نفری مبتلایان جدید در کنار آمار هزار و ۷۱۲ نفری بهبودیافتگان جدید فاصله بیش از ۶۰۰ نفری را نشان می‌دهد و تداوم روند پیام خوبی را برای نظام سلامت کشور مخابره نمی‌کند.

وجود چنین فاصله‌ای بین مبتلایان و بهبودیافتگان روز‌به‌روز میزان موفقیت ایران در درمان بیماران کرونایی را کاهش می‌دهد و بر احتمال افزایش جان‌باختگان در روزهای آتی می‌افزاید.

تثبیت روند روزانه ابتلا به کرونا با بیش از ۲ هزار نفر

تحلیل آمار روزهای گذشته نشان می‌دهد روند ابتلای روزانه به کرونا در کشور روی اعداد بالای 2 هزار نفر تثبیت شده و این به معنی از دست رفتن موفقیت‌های ناشی از اجرای قرنطینه و تعطیلی مشاغل در فروردین ماه است که سبب شده بود روند ابتلای روزانه به زیر هزار نفر برسد.
بی‌توجهی و بی‌تفاوتی دولت به روند افزایشی ابتلا به رونا و عدم اعلام پروتکل‌های بهداشتی خاص برای مشاغل و … نشان از بی‌تدبیری در برخورد با موج دوم بیماری دارد.

از سویی دیگر صعودی شدن منحنی ابتلا به کرونا نشان می‌دهد متأسفانه میزان رعایت و اجتناب مردم از بیماری کاهش یافته و شاید بتوان گفت زندگی در شرایط شیوع بیماری کرونا برای برخی هم‌وطنانمان عادی شده که می‌تواند در آینده نزدیک کشور را به وضعیت بدی دچار سازد.

                                              

ادامه کاهش آمار موفقیت ایران در درمان کرونا

در ۲۴ ساعت گذشته آمار کل مبتلایان کرونا در کشور به عدد ۱۳۱ هزار و ۶۵۲ نفر رسید و این عدد در مقایسه با آمار ۱۰۲ هزار و ۲۷۶ نفری بهبودیافتگان درصد موفقیت ایران در درمان کرونا را به ۷۷٫۶۸ درصد کاهش می‌دهد و گفتنی است این آمار در روز گذشته 77.75 درصد بود. این آمار در هفته‌های گذشته به عدد امیدواری‌بخش ۸۲ درصد رسیده بود!

همچنین متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱ نفر از مبتلایان کرونا جان خود را از دست دادند که به نسبت آمار ۶۶ نفری روز گذشته کاهش اندکی را نشان می‌دهد. تاکنون جمعاً ۷ هزار و 300 نفر در کشور در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند و همچنین ۲ هزار و 659 نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند این عدد در روز گذشته ۲ هزار و 655 نفر بود.

همچنین از آغاز شیوع کرونا تاکنون در ایران ۷۶۳ هزار و ۹۱۳ تست تشخیص کرونا انجام شده است.

انتهای پیام/۴۱۴۸

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *