آمادگی مراکز اقامتی ایلام برای ارائه خدمات شبانه‌روزی به زائران اربعین

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام مطرح کرد؛

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام، عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار کرد:‌ این واحدها شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها، خانه مسافر، واحدهای بین راهی، سفره‌خانه، مجتمع های خدماتی، رفاهی و گردشگری، گردشگری ساحلی و سلامت همچنین مناطق نمونه گردشگری و…  هستند.

وی عنوان کرد: بازدیدهای نظارتی از اماکن اقامتی و پذیرایی این استان در آستانه اربعین با هدف بهبود سطح کیفیت خدمات دهی به زائران و گردشگران  به صورت مشترک از هتل‌ها، مهمانپذیرها، زائرسراها، خانه‌های مسافر و مجتمع های بین راهی آغاز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام یادآور شد: کمیته نظارت بر این واحدها متشکل از تیم‌های بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اداره اماکن استان ایلام تشکیل شده است.

شنبه‌زاده تاکید کرد: تا پایان ایام اربعین نظارت‌های مستمر بر کیفیت، نرخ خدمات و صنوف مختلف از جمله مراکز اقامتی، پذیرایی بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، گران فروشی و دیگر موارد پس از اخطارهای لازم در صورت عدم رفع مشکل، نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام می‌شود.

وی یادآور شد: استان ایلام دارای ۲۴ اقامتگاه بوم‌گردی فعال است که با توجه به حضور حداکثری زائران در استان می‌توانند پذیرای این عزیزان باشند.

ایجاد ۶ پایگاه اطلاع رسانی معرفی ایلام در مسیر زائران اربعین حسینی (ع)

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام همچنین از برپایی شش پایگاه اطلاع‌رسانی جاذبه و اماکن تاریخی استان در مسیر زائران اربعین خبر داد.

شنبه‌زاده با بیان اینکه اقلام تبلیغاتی استان ایلام در ۶ پایگاه اطلاع‌رسانی اربعین توزیع می‌شود، افزود: پایگاه‌های اطلاع‌رسانی اداره کل برای توزیع اقلام تبلیغاتی با هدف معرفی استان به زائران اربعین در ورودی شهرستان‌های ایلام، مهران، ایوان، چرداول (شباب) دهلران و سیروان دایر شده است.

وی گفت: این اقدام در راستای هدایت زائران اربعین و همچنین معرفی آثار توریستی و گردشگری استان انجام می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام عنوان کرد: در این پایگاه‌ها نقشه‌های مسیر عتبات عالیات و بروشورهایی ویژه عتبات عالیات، کتابچه و بروشورهای معرفی استان به زبان عربی توزیع می‌شود.

انتهای پیام/۴۰۴۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *