آغاز به‌ کار اصناف به معنی عادی شدن امور نیست

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا،‌ علیرضا رئیسی در ارتباط ویدئویی که با حضور خبرنگاران در حال برگزاری است، ضمن تشکر از مردم به‌دلیل رعایت نکات بهداشتی گفت: با توجه به آگاهی مردم از نکات بهداشتی بیش از پیش به این موضوع توجه خواهند داشت و آرامشی ایجاد شده بهم نخورد. نباید فکر کنیم این ویروس از دنیا و کشور ما خارج شده است ابتلا و شیوع در حال ادامه یافتن است. افراد زیادی را مبتلا می‌کند و اقتصاد برخی کشورها را فلج می‌کند، با هر سهل انگاری ممکن است تعداد بستری در بیمارستان‌ها افزایش پیدا کند.

وی گفت: یکی از اقداماتی که از این پس انجام دهیم مردم باید در سایت وزارت بهداشت حضور پیدا کنند و علائم خود را ثبت کنند تا همکاران ما با آنها تماس بگیرند.

به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت پس از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در گام اول کنترل کرونا، مردم بسیار رعایت کردند و بحث اقتصاد در کنار سلامت مهم است هر چند سلامت بر همه امور اولویت دارد و تصمیم فاصله‌گذاری هوشمند در صورتی موفق خواهد بود که مردم همچنان به نکات بهداشتی توجه داشته باشند.

وی در خصوص آغاز فعالیت صنوف مختلف نیز عنوان کرد: باز شدن صنوف به‌معنای عادی شدن امور نیست و به این معنی نیست که بیماری از بین رفته است، باز شدن صنوف در جهت کم کردن ریسک ابتلا در کنار تأمین معیشت مردم مدیریت خواهد شد. کوچک‌ترین سهل‌انگاری باعث افزایش شیوع بیماری و ابتلا خواهد شد لذا لازم است اصناف در سایت ما ثبت‌نام کنند در واقع این موضوع قراداد اجتماعی و شهروندی است و صنوف موظف می‌شوند پرتکول‌های اجتماعی و بهداشتی را رعایت کنند.

این خبر بروزرسانی می‌شود …

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *