آغاز بزرگ‌ترین رزمایش نظامی تاریخ ونزوئلا

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا به طور رسمی فرمان آغاز بزرگ‌ترین رزمایش نظامی تاریخ این کشور را صادر کرد.

این رزمایش برای نشان دادن قدرت نظامی این کشور و محافظت از کاراکاس در مقابل هرگونه حمله احتمالی،  برگزار می‌شود.

بنابر اعلام نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، این رزمایش نظامی از ۱۰ فوریه تا ۱۵ فوریه به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت و یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین رزمایش‌های نظامی است که کاراکاس در طول ۲۰۰ سال برگزار کرده است.

هدف از برگزاری این رزمایش نظامی این است که ونزوئلا را کشوری «غیرقابل دسترسی» نشان دهد، زیرا دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که به گزینه نظامی علیه ونزوئلا هم فکر می‌کند.

در پی گسترش ناآرامی‌ها در ونزوئلا، «خوان گوایدو» ماه گذشته میلادی خود را به عنوان رئیس‌جمهور موقت این کشور معرفی کرد. وی از ارتش این کشور درخواست کرد که از او حمایت کند. این درحالی است که ارتش ونزوئلا حامی نیکلاس مادورو است.

هم اکنون تعدادی از کشور‌های اروپایی در اقدامی مداخله جویانه و همسو با آمریکا اعلام کردند گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند. روسیه، ترکیه، چین و ایران از «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *