آغاز اولین مرحله رهاسازی پرنده در فاز ۲ باغ پرندگان تهران/ مجوز سازمان محیط زیست برای رهاسازی پرنده در باغ پرندگان تهران صادر شد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرداری منطقه چهار تهران، حمیدرضا رشید فرخی با اعلام خبر رهاسازی پرنده در فاز دو باغ پرندگان، گفت: فاز دو باغ پرندگان تهران به عنوان وسیع ترین باغ پرندگان سرپوشیده دنیا در فضایی به مساحت ۶۸ هزار متر مربع و با ویژگی‌های خاص تحت عنوان دشتچر در جنگل‌های لویزان منطقه چهار در آستانه بهره برداری قرار گرفت.

وی ادامه داد: برای سازگار شدن پرنده‌ها در این محیط، رهاسازی گونه‌های مورد نظر در فواصل زمانی مشخص صورت می پذیرد و تاکنون تعدادی از پرندگان خشکی زی (مرغ شاخدار)، ۷۰ پرنده آبزی شامل قو، غاز کانادایی، قوی سیاه، اردک ماندرین، آنقوت، قوی گردن سیاه و … در فاز دوم رهاسازی شده است.

معاون  خدمات شهری منطقه چهار تهران افزود: خوشبختانه این پرنده‌ها به آسانی با محیط سازگار شده و محل غذا و استراحت خود را پیدا کرده و مجموعه آماده رهاسازی سایر پرندگان است. 

فرخی با اشاره به برنامه‌های آینده در این باغ گفت: در مرحله بعدی تعدادی از انواع قرقاول، طاووس، طوطی ملنگو و غاز نوک فسفری در محوطه رهاسازی خواهند شد، در حال حاضر صدها متر مربع به صورت اختصاصی به زیستگاه پرندگان تخصیص داده شده است. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: انتقال تمامی پرنده‌ها به باغ پرندگان به طور مستقیم با نظارت و حضور کارشناس سازمان محیط زیست استان تهران صورت می‌پذیرد و پرنده‌ها  پس از طی کردن زمان دوره قرنطینه، واکسینه شدن و حلقه گذاری آماده رهاسازی زیر محوطه ی سرپوشیده فاز دو باغ پرندگان می‌شوند.

انتهای پیام/۴۱۰۵/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *