آسیاب‌های بادی خراسان رضوی ثبت جهانی می‌شوند

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

ابوالفضل مکرمی‌فر در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث فرهنگی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، با اشاره به برنامه‌های گردشگری و میراث فرهنگی استان خراسان رضوی و مخصوصاً شهر مشهد مقدس اظهار کرد: آسیاب‌های بادی نشتیفان در استان خراسان رضوی، مشهور به آسباد که از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خشت، گل و چوبی تاریخی ایران و قدیمی‌ترین مجموعه آسبادهای جهان به شمار می‌آیند و ثبت ملی شده‌اند در حال آماده سازی برای ثبت جهانی است.

وی افزود: استان خراسان رضوی با دارا بودن ۲ هزار و ۱۴۱ مجتمع و تأسیسات گردشگری از جمله هتل، هتل‌آپارتمان، مهمانسرا، رستوران و واحدهای اقامتی و بوم‌گردی در طول سال، ظرفیت پذیرایی از زائران و گردشگران را داراست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی گفت: در این استان یک‌هزار و ۵۶۰ اثر فرهنگی ثبت ملی وجود دارد که فضای آن در دوران تاریخی مختلف بوده و پذیرای گردشگران و مسافران در طول سال هستند.

مکرمی‌فر بیان کرد:‌ به خاطر فصل گرم تابستان و تعطیلات، ساعات بازدید از این مجموعه‌های تاریخی ۳ ساعت افزایش یافته است.

وی گفت:‌ برای تابستان در سطح استان خراسان رضوی ۱۹ موزه در کل شهرستان‌های این استان و ۵۴ بوم‌گردی فعال است که با توجه به استقبال مردم از بوم‌گردی در سطح استان ۱۰۰ مجوز دیگر در حال اقدامات عمرانی است که به‌زودی وارد چرخه پذیرای مسافران خواهد شد.

انتهای پیام/۴۰۴۶/۴۰۷۶/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *