آزادی یک‌هزار و ۸۸۹ زندانی طی ۱۰ ماه در استان فارس

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی دادگستری استان فارس، با پیگیری‌ها و ممارست اعضای شوراهای حل اختلاف استان فارس، در ۱۰ ماه سال جاری یک‌هزار و ۸۸۹ نفر از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

بر اساس این گزارش، رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شوراهای حل اختلاف برای افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه گفت: در ۱۰ ماه سال ۹۷، با تلاش اعضا و کارکنان مستقر در شعب ویژه زندان و سایر شعب اجرای احکام شوراهای حل اختلاف استان فارس، تعدادی از زندانیان از زندان آزاد شدند.

حجت‌الاسلام عبدالمهدی موسوی تصریح کرد: طی این مدت تعداد ۳ هزار و ۳۳۹ فقره پرونده توسط مراجع قضائی استان و یا با درخواست شاکی یا خواهان پرونده جهت صلح و سازش به شعب شوراهای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندان‌های استان فارسارجاع شده است که با تلاش اعضای این شعب بالغ بر ۳ هزار فقره پرونده مختومه و  یک‌هزار و ۳۸۹ فقره منجر به صلح و سازش شده است.

وی  خاطرنشان کرد: مجموعه شوراهای حل اختلاف با هدف بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی، ایجاد فرهنگ صلح و سازش و رفع اختلاف از طریق کدخدامنشی، تلاش برای حل دعاوی از طریق مذاکره بین طرفین و پیشگیری از طرح برخی دعاوی ساده در مراجع قضائی ایجاد شده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس در پایان گفت: هم‌اکنون ۴۳۵ شعبه شورای حل اختلاف در سطح استان فارس در حال فعالیت هستند که از این  تعداد ۱۴ شعبه ویژه صلح و سازش پرونده‌های زندانیان در زندان‌های سطح استان در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/۴۱۱۰/

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *