آخرین وضعیت ساخت و ساز خانه‌های مددجویان سیل‌زده لرستان

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سلمان کریمیان در ارتباط با آخرین اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی استان لرستان در مناطق سیل‌زده این استان تا به امروز اظهار کرد: براساس آخرین آمار کسب شده تا به حال ۵۵ محموله شامل کمکهای غیرنقدی به مناطق سیل‌زده لرستان ارسال شده است.

وی تصریح کرد: این محموله‌ها شامل بسته‌های حمایتی، ۷۲۶۰ پک غذایی و بهداشتی، ۱۶۰۰ عدد لوازم خانگی اعم از موکت، فرش، پتو و وسایل آشپزخانه، ۱۷۰۰ عددوسایل توانبخشی شامل عصا، واکر، توالت فرنگی، وسایل مخصوص معلولین ضایع نخاعی، ۴۰ کارت پوشینه و همچنین ۱۰۰۰ دست البسته در سایزهای مختلف است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان لرستان ادامه داد: یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی در مناطق سیل‌زده و پس از وقوع سیل در این مناطق ارائه خدمات حمایتی و روانی به آسیب‌دیدگان اجتماعی است در این زمینه بالغ بر ۴۲۰۰ نفر از خدمات اورژانس اجتماعی بهره‌مند شده‌اند که درهمین زمینه ۹۴ نفر از نیروهای متخصص و کارشناسان حوزه اجتماعی برای ارائه خدمات به مناطق سیل‌زده در استان اعزام شده‌اند که تعداد ماموریتهای صورت گرفته ۱۸۲ ماموریت بوده است که خوشبختانه خدمات اشاره شده مورد توجه خانواده‌ها و افراد آسیب‌دیده قرار گرفته است.

کریمیان به اجرای طرح محب اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر که در این حوزه مشارکت داشتند ضمن اینکه ۲۴۶ نیروی داوطلب نیز در طرح محب شرکت کرده‌اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان لرستان   به راه‌اندازی مهدهای کودک  در مناطق سیل‌زده استان اشاره کرد و گفت: ۲۱ مهد در این مناطق راه‌اندازی شده‌اند که از این تعداد ۶ مهد در شهرستانهای پلدختر، معمولان، دورچگینی، و نورآباد بوده است ضمن اینکه ۳ مهد سیار و ۱۸ مهد ثابت در این مناطق فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که بالغ بر ۱۳۰۰ نفر از کودکان زیر ۶ سال با حضور در این مراکز از خدمات در نظر گرفته شده استفاده کرده‌اند. 

وی در ادامه به اقدامات پیشگیرانه قبل از حادثه در مواجهه با سیلاب‌های رخ داده براساس اطلاع از پیش‌بینی‌های هواشناسی استان که توسط سازمان بهزیستی انجام گرفته است اشاره کرد و گفت: تشکیل ۱۴ جلسه ستاد بحران در استان به ریاست مدیرکل بهزیستی به عنوان رئیس ستاد بحران با رویکرد پیشگیرانه، تشکیل تیم واکنش‌سریع با حضور تمامی معاونان، دبیر ستاد بحران و پدافند غیرعامل، مسئول روابط عمومی و رئیس نیروی انسانی و اعضای ستاد بحران و تیم بحران بخشی از اقدامات محسوب می‌شود.

کریمیان ادامه داد: قبل از وقوع سیل طبق بخشنامه‌ای به تمام ادارات بهزیستی سراسر استان موارد لازم ذکر و یادآوری شد.

وی در ارتباط با برنامه‌ریزی بهزیستی استان برای بازسازی و نوسازی خانه‌های تخریب شده مددجویان گفت: در این زمینه نیز سامانه‌ای تحت عنوان سامانه ثبت خسارات از سوی سازمان بهزیستی راه‌اندازی شده است که پس از جمع‌آوری اطلاعات فرآیند نوسازی و بازسازی خانه‌های مددجویان انجام خواهد گرفت.

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *