آخرین آمار غرق شدگی در دریای مازندران

=خبرگزاری مهر: علیرضا یونسی سه شنبه شب در جلسه ستاد اجرایی طرح‌های ساماندهی دریا که در سالن اجتماعات ساختمان شماره ۲ فرمانداری اظهار داشت: اگر متولیان دریا توانایی تأمین امنیت مردم را نداشته باشند تغییر خواهند یافت.

 وی بابیان افزایش ۲۰ درصدی حضور مسافران و گردشگران در استان مازندران گفت: سال گذشته بیشترین میزان غریق استان مازندران در مناطق شنا ممنوع اتفاق افتاد، افزود: امسال با به کارگیری ۸۷۰ ناجی غریق در مناطق ممنوعه میزان غرقی به نسبت دو سال گذشته ۶۳ درصد کاهش یافته است.

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری مازندران با اشاره به اینکه میزان غریق در شب بیش از ساعت کاری طرح دریاست، گفت: منشور اخلاقی و هشدارها در طرح‌های دریا ومناطق ممنوعه تدوین و نصب شود.

وی بابیان اینکه ۹۵ طرح دریا در استان مازندران فعال است، گفت: برخی طرح‌ها توانایی اجرا وتامین امنیت مسافران را ندارند و در صورت ادامه این چالش، این طرح‌ها تعطیل خواهند شد.

معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استانداری مازندران همچنین با اشاره به اعزام بازرسین استانداری به شهرهای ساحلی به‌منظور سرکشی و بررسی اقدامات صورت گرفته در شهرستان‌ها تصریح کرد: ما مسئولان موظف به تأمین جان مردم هستیم و باید برای تأمین امنیت مردم تمام تلاش خود را به کار ببندیم و با هرگونه بی‌احتیاطی از سوی هرکس برخورد خواهیم کرد.

وی همچنین از پرداخت حقوق ناجیان غریق در هفته آتی خبر داد و گفت: حقوق ناجیان از طریق سازمان مدیریت برنامه‌ریزی به‌حساب استانداری مازندران واریزشده و به‌زودی به‌حساب اداره کل ورزش و جوانان و سپس به‌حساب جمعیت هلال‌احمر برای پرداخت به ناجیان غریق واریز خواهد شد.

یونسی اطلاع‌رسانی و آگاهی مردم از خطرات دریا را مهم ارزیابی کرد وخاطرنشان کرد: فرمانداران اطلاع‌رسانی به مردم در اولویت خود قرار دهند.

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *