آخرین آمار انصرافی‌ها در ۴ حوزه انتخابیه استان سمنان

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

سعید متقی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از اعلام اسامی تاییدصلاحیت شدگان  وآغاز رسمی تبلیغات انتخاباتی تا صبح امروز در مجموع 17 داوطلب نمایندگی مجلس در استان انصراف دادند.

وی بیشترین انصرافی را در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه اعلام کرد و افزود: تاکنون ۱۰ نامزد این حوزه انتخابیه به طور رسمی انصراف خود را به فرمانداری‌ها اعلام کردند.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سمنان ادامه داد: در حال حاضر شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه به ۲۱ نفر رسیده است.

دبیر ستاد انتخابات استان با بیان اینکه حوزه انتخابیه سمنان، مهدیشهر و سرخه بیشترین انصرافی و حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان کمترین انصرافی را داشتند اضافه کرد: در حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان تاکنون تنها یک نامزد انصراف داده و شمار داوطلبان این حوزه از ۱۲ کاندیدا به ۱۱ داوطلب رسیده است.
متقی از انصراف رسمی چهار داوطلب در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی خبر داد و گفت: تعداد داوطلبان این حوزه انتخابیه از ۲۰ داوطلب به ۱۶ کاندیدا رسیده است.

وی همچنین از انصراف دو داوطلب نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه دامغان خبر داد و افزود: در حال حاضر داوطلبان نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه دامغان به ۱۸ نفر کاهش یافتند.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سمنان شمار شعب اخذ رای در این استان را ۶۳۸ شعبه شامل ۵۰۶ شعبه ثابت و ۱۳۲ شعبه سیار اعلام کرد و گفت: در سراسرز استان شرایط مناسبی برای تسهیل در فرآیند رای‌دهی هم‌استانی‌ها فراهم شده است.

وی حائزین حق رای در استان را بالغ بر ۵۱۴ هزار نفر اعلام و از مشارکت بالای مردم این استان در انتخابات ادوار مختلف مجلس، خبرگان ، ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی خبر داد و اظهار کرد: مردم استان سمنان همواره در مشارکت بالاتری نسبت به میانگین کشوری در انتخابات گوناگون داشتند و انشاالله در این دوره نیز مردم استان با حضور در پای صندوق‌های رای حماسه دیگری را خلق خواهند کرد.
انتهای پیام
  .

Let’s block ads! (Why?)

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *