آبروریزی برای ارتش فرانسه/ سرباز پرنده فرانسوی به داخل دریا سقوط کرد

به گزارش سایت مجله ای خبری رویکرد ;

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از فرانس ۲۴، پس از یک هفته تبلیغات گسترده رسانه‌های فرانسوی قرار شد صبح امروز پنجشنبه فرانکی زاپاتا، که به مرد پرنده فرانسه شهرت یافته است (اینجا)، مسافت ۳۶ کیلومتری ساحل سنگت نزدیک بندر کاله در شمال این کشور تا بندر دووِر انگلیس بر فراز دریای مانش را طی و در میانه راه بر روی یک کشتی یا لنج سوختگیری کند، اما به دلایل جوی و ناکارآمدی و هماهنگی‌های ناقص دستاندرکاران، این تلاش چندساله ناکام ماند و مرد پرنده فرانسه به داخل دریا سقوط کرد.

آبرویزی برای ارتش فرانسه/ سرباز پرنده فرانسوی به داخل دریا سقوط کرد

سوخت وسیله‌ای که به دست خود فرانکی زاپاتا اختراع شده بود، نفت سفید است. او که اهل مارسی در جنوب فرانسه است از سه سال پیش این وسیله را اختراع کرده و پرواز آزمایشی آن را انجام داده بود.

در مراسم روز ملی فرانسه (۱۴ ژوئیه) یکی از ادواتی که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به آن بالید و به سران اروپایی حاضر در مراسم در خیابان شانزلیزه نشان داد، همین سرباز پرنده بود.

به گفته رسانه‌های فرانسه، ناکامی مرد پرنده در عبور از کانال مانش آبروریزی بزرگی برای ارتش این کشور محسوب می‌شود که قرار بود به صورت گسترده از این سرباز پرنده استفاده کند.

انتهای پیام/

Author: رویکرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *